Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
2
100 g
160
Each
35
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Orange Marmalade 500g
at Aldi
500g
$2.69
53.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Microwave Potatoes 500g
at Aldi
500g
$2.99
59.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Showing 49–96 of 160
Previous 48
Next 48
Potato Gnocchi 500g
at Aldi
500g
$2.99
59.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Potato Gnocchi Mini 500g
at Aldi
500g
$2.99
59.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Capsicums 750g
at Aldi
750g
$4.49
59.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pink Lady Apples 1kg
at Aldi
1kg
$5.99
59.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pink Lady Apples per kg
at Aldi
200g
$1.20
60c / 100g
Only at one store
Add to cart
Granny Smith Apples per kg
at Aldi
170g
$1.10
64.7c / 100g
Only at one store
Add to cart
Green Capsicum per kg
at Aldi
250g
$1.62
64.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Granny Smith Apples 1kg
at Aldi
1kg
$6.49
64.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Gourmet Tomatoes per kg
at Aldi
140g
$0.91
65c / 100g
Only at one store
Add to cart
Bravo Apples 750g
at Aldi
750g
$4.99
66.5c / 100g
Only at one store
Add to cart
Coleslaw Salad 800g
at Aldi
800g
$5.49
68.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Potato Salad 800g
at Aldi
800g
$5.49
68.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Tomatoes 800g
at Aldi
800g
$5.49
68.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Sweet Corn 500g
at Aldi
500g
$3.49
69.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Mixed Dried Fruit 1kg
at Aldi
1kg
$6.99
69.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Red Sweet Potato 1kg
at Aldi
1kg
$6.99
69.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Royal Gala Apples 1kg
at Aldi
1kg
$6.99
69.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Kanzi Apple 1kg
at Aldi
1kg
$6.99
69.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Lebanese Cucumbers per kg
at Aldi
210g
$1.47
70c / 100g
Only at one store
Add to cart
Red Capsicum per kg
at Aldi
250g
$1.75
70c / 100g
Only at one store
Add to cart
Royal Gala Apples per kg
at Aldi
160g
$1.12
70c / 100g
Only at one store
Add to cart
Zucchini per kg
at Aldi
200g
$1.40
70c / 100g
Only at one store
Add to cart
Shredded Slaw Fine 400g
at Aldi
400g
$2.99
74.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Fresh & Fast Stir Fry 400g
at Aldi
400g
$2.99
74.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Lebanese Cucumbers 600g
at Aldi
600g
$4.49
74.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Kanzi Apples per kg
at Aldi
175g
$1.31
74.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Garlic Aioli 260g
at Aldi
260g
$1.99
76.5c / 100g
Only at one store
Add to cart
Spinach & Ricotta Agnolotti 625g
at Aldi
625g
$4.79
76.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Crunchy Salad Kit 450g
at Aldi
450g
$3.49
77.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Coleslaw 250g
at Aldi
250g
$1.99
79.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Gourmet Tomatoes 500g
at Aldi
500g
$3.99
79.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Avocados 1kg
at Aldi
1kg
$7.99
79.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Eggplant per kg
at Aldi
500g
$4.00
80c / 100g
Only at one store
Add to cart
Iceberg Blend Salad Mix 300g
at Aldi
300g
$2.49
83c / 100g
Only at one store
Add to cart
Spinach & Ricotta Triangles 360g
at Aldi
360g
$2.99
83.1c / 100g
Only at one store
Add to cart
Truss Tomatoes 500g
at Aldi
500g
$4.49
89.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Roma Tomatoes 480g
at Aldi
480g
$4.49
93.5c / 100g
Only at one store
Add to cart
Shredded Iceberg Lettuce 200g
at Aldi
200g
$1.99
99.5c / 100g
Only at one store
Add to cart
Prepacked Beetroot 250g
at Aldi
250g
$2.49
99.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Zucchini 500g
at Aldi
500g
$4.99
99.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Cucumbers 500g
at Aldi
500g
$4.99
99.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Gold Kiwifruit per kg
at Aldi
150g
$1.50
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Beans 375g
at Aldi
375g
$3.79
$1.01 / 100g
Only at one store
Add to cart
Cherry Tomatoes 250g
at Aldi
250g
$2.69
$1.08 / 100g
Only at one store
Add to cart
Red Seedless Grapes per kg
at Aldi
900g
$9.89
$1.10 / 100g
Only at one store
Add to cart
Mashed Potato 400g
at Aldi
400g
$4.49
$1.12 / 100g
Only at one store
Add to cart
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles