Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Traditional Mayonnaise | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Traditional Mayonnaise
Pantry
Traditional Mayonnaise
490g · Praise
Coles
$4.50
91.8c / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$4.50
Lowest
$4.50
Highest
$4.50
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
230g
97.8c / 100g
$2.25
260g
86.5c / 100g
$2.25
470g
$1.17 / 100g
$5.50
490g
91.8c / 100g
Viewing
$4.50
670g
97c / 100g
$6.50
700g
85.7c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Light Squeeze Mayonnaise 535g
at Aldi
535g
$2.89
54c / 100g
37.8c less per 100g
Add to cart
Real Mayonnaise 455g
at Aldi
455g
$2.69
59.1c / 100g
32.7c less per 100g
Add to cart
Coles
$4.50
Add from Coles
$6.00
Details
Aisle
Pantry
Brand
Praise
Size
490g
Store brand
No
Creamy Squeeze Mayonnaise 475g
at Aldi
475g
$2.89
60.8c / 100g
31c less per 100g
Add to cart
Woolworths Whole Egg Mayonnaise
at Woolworths
440g
$2.80
63.6c / 100g
28.2c less per 100g
Add to cart