Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Apricots | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Other
/
Apricots
Other
Coles own brand
Apricots
200g · Coles
Coles
$8.50
$4.25 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$8.50
Lowest
$8.50
Highest
$8.50
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
$4.25 / 100g
Viewing
$8.50
250g
$3.00 / 100g
Best value per 100g
$7.50
Details
Aisle
Other
Brand
Coles
Size
200g
Store brand
Coles
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Soft & Juicy Apricots 250g
at Aldi
250g
$3.99
$1.60 / 100g
$2.65 less per 100g
Add to cart
Dried Turkish Apricots 500g
at Aldi
500g
$8.49
$1.70 / 100g
$2.55 less per 100g
Add to cart
Coles
$8.50
Add from Coles
Macro Dried Apricots
at Woolworths
500g
$10.60
$2.12 / 100g
$2.13 less per 100g
Add to cart
Woolworths Soft & Juicy Apricots
at Woolworths
250g
$7.50
$3.00 / 100g
$1.25 less per 100g
Add to cart