Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Crystallised Ginger | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
/
Crystallised Ginger
Fruit & Veg
Coles own brand
Crystallised Ginger
150g · Coles
Coles
$3.00
$2.00 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$3.00
Lowest
$3.00
Highest
$3.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
36g
$6.11 / 100g
$2.20
130g
$3.30 / 100g
$4.29
150g
$2.00 / 100g
Viewing
$3.00
230g
$1.22 / 100g
Best value per 100g
$2.80
Details
Aisle
Fruit & Veg
Brand
Coles
Size
150g
Store brand
Coles
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Special
Katoomba Garlic & Ginger
at Woolworths
1kg
$4.40
$5.50
44c / 100g
$1.56 less per 100g
Add to cart
Special
Katoomba Ginger
at Woolworths
1kg
$4.40
Coles
$3.00
Add from Coles
$5.50
44c / 100g
$1.56 less per 100g
Add to cart
Crushed Ginger 227g
at Aldi
227g
$2.69
$1.19 / 100g
81.5c less per 100g
Add to cart
Woolworths Crushed Ginger
at Woolworths
230g
$2.80
$1.22 / 100g
78.3c less per 100g
Add to cart