Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Peanuts Salted | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Snacks & Confectionery
/
Peanuts Salted
Snacks & Confectionery
Coles own brand
Peanuts Salted
375g · Coles
Coles
$2.80
74.7c / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$2.80
Lowest
$2.80
Highest
$2.80
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
375g
74.7c / 100g
Best value per 100g
Viewing
$2.80
400g
$2.38 / 100g
$9.50
400g
$3.50 / 100g
$14.00
400g
$1.25 / 100g
$5.00
400g
$1.50 / 100g
$6.00
750g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Roasted & Salted Peanuts 750g
at Aldi
750g
$4.99
66.5c / 100g
8.1c less per 100g
Add to cart
Salted Peanuts 375g
at Aldi
375g
$2.79
74.4c / 100g
0.3c less per 100g
Add to cart
Coles
$2.80
Add from Coles
$2.13 / 100g
$16.00
Details
Aisle
Snacks & Confectionery
Brand
Coles
Size
375g
Store brand
Coles