Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pine Nuts | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Snacks & Confectionery
/
Pine Nuts
Snacks & Confectionery
Coles own brand
Pine Nuts
300g · Coles
Coles
$17.00
$5.67 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$17.00
Lowest
$17.00
Highest
$17.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
300g
$5.67 / 100g
Viewing
$17.00
400g
$3.50 / 100g
$14.00
400g
$2.38 / 100g
$9.50
400g
$3.50 / 100g
$14.00
400g
$5.00 / 100g
$20.00
400g
$1.25 / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Roasted & Salted Peanuts 750g
at Aldi
750g
$4.99
66.5c / 100g
$5.00 less per 100g
Add to cart
Salted Peanuts 375g
at Aldi
375g
$2.79
74.4c / 100g
$4.92 less per 100g
Add to cart
Coles
$17.00
Add from Coles
$5.00
Details
Aisle
Snacks & Confectionery
Brand
Coles
Size
300g
Store brand
Coles
Salted Mixed Nuts 375g
at Aldi
375g
$3.29
87.7c / 100g
$4.79 less per 100g
Add to cart
Woolworths Blanched Peanuts
at Woolworths
375g
$3.50
93.3c / 100g
$4.73 less per 100g
Add to cart