Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Organic Red Kidney Beans 425g | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Organic Red Kidney Beans 425g
Pantry
Organic Red Kidney Beans 425g
425g · NEW SEASON
Aldi
$1.49
35.1c / 100g
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$1.49
Lowest
$1.49
Highest
$1.49
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
70g
$1.41 / 100g
$0.99
70g
$1.41 / 100g
$0.99
420g
21.2c / 100g
Best value per 100g
$0.89
425g
35.1c / 100g
Viewing
$1.49
Details
Aisle
Pantry
Brand
NEW SEASON
Size
425g
Store brand
No
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Black Beans
at Coles
420g
$0.90
21.4c / 100g
13.6c less per 100g
Add to cart
Woolworths Black Beans
at Woolworths
420g
$0.90
21.4c / 100g
13.6c less per 100g
Add to cart
Aldi
$1.49
Add from Aldi
Red Kidney Beans
at Coles
420g
$0.95
22.6c / 100g
12.4c less per 100g
Add to cart
Cannellini Beans
at Coles
420g
$0.95
22.6c / 100g
12.4c less per 100g
Add to cart