Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pure Ceylon Premium Tea Bags 100 Pack | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Drinks
/
Pure Ceylon Premium Tea Bags 100 Pack
Drinks
Pure Ceylon Premium Tea Bags 100 Pack
200g · Dilmah
Coles
$7.20
$3.60 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$7.20
Lowest
$7.20
Highest
$7.20
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
40g
$10.00 / 100g
$4.00
100g
$4.50 / 100g
$4.50
120g
$4.00 / 100g
$4.80
200g
$3.60 / 100g
Best value per 100g
Viewing
$7.20
240g
$3.67 / 100g
$8.80
Details
Aisle
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Green Tea 50 Tea Bags 75g
at Aldi
75g
$2.19
$2.92 / 100g
68c less per 100g
Add to cart
Green Tea Jasmine 50 Tea Bags 75g
at Aldi
75g
$2.19
$2.92 / 100g
68c less per 100g
Add to cart
Coles
$7.20
Add from Coles
Drinks
Brand
Dilmah
Size
200g
Store brand
No
Green Tea Lemon 50 Tea Bags 75g
at Aldi
75g
$2.19
$2.92 / 100g
68c less per 100g
Add to cart
Green Tea Mint 50 Tea Bags 75g
at Aldi
75g
$2.19
$2.92 / 100g
68c less per 100g
Add to cart