Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Woolworths Whole Fresh Beetroot | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Other
/
Woolworths Whole Fresh Beetroot
Other
Woolworths own brand
Woolworths Whole Fresh Beetroot
250g · Woolworths
Woolworths
$2.70
$3.20
$1.08 / 100g
Special
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$2.70
Lowest
$2.70
Highest
$2.70
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250g
$1.08 / 100g
Viewing
$2.70
270g
$2.19 / 100g
$5.90
425g
31.8c / 100g
Best value per 100g
$1.35
500g
$1.10 / 100g
$5.50
Details
Aisle
Other
Brand
Woolworths
Size
250g
Store brand
Woolworths
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Sliced Beetroot
at Coles
420g
$1.50
35.7c / 100g
72.3c less per 100g
Add to cart
Sliced Beetroot
at Coles
825g
$3.25
39.4c / 100g
68.6c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$2.70
Add from Woolies
Sliced Beetroot
at Coles
425g
$1.90
44.7c / 100g
63.3c less per 100g
Add to cart
Sliced Beetroot
at Coles
850g
$3.85
45.3c / 100g
62.7c less per 100g
Add to cart