Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Macro Organic Beetroot | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Other
/
Macro Organic Beetroot
Other
Woolworths own brand
Macro Organic Beetroot
250g · Macro
Woolworths
$4.80
$1.92 / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$4.80
Lowest
$4.80
Highest
$4.80
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250g
$1.92 / 100g
Viewing
$4.80
500g
$1.10 / 100g
Best value per 100g
$5.50
Details
Aisle
Other
Brand
Macro
Size
250g
Store brand
Woolworths
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Sliced Beetroot
at Coles
420g
$1.50
35.7c / 100g
$1.56 less per 100g
Add to cart
Sliced Beetroot
at Coles
825g
$3.25
39.4c / 100g
$1.53 less per 100g
Add to cart
Woolworths
$4.80
Add from Woolies
Sliced Beetroot
at Coles
425g
$1.90
44.7c / 100g
$1.47 less per 100g
Add to cart
Sliced Beetroot
at Coles
850g
$3.85
45.3c / 100g
$1.47 less per 100g
Add to cart