Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Woolworths Cooking Bacon | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Woolworths Cooking Bacon
Meat & Seafood
Woolworths own brand
Woolworths Cooking Bacon
1kg · Woolworths
Woolworths
$10.30
$1.03 / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$10.30
Lowest
$10.30
Highest
$10.30
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
$1.90 / 100g
$3.80
200g
$3.50 / 100g
$7.00
200g
$4.50 / 100g
$9.00
250g
$1.76 / 100g
$4.40
500g
$1.50 / 100g
$7.50
1kg
$1.03 / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Cooking Bacon 750g
at Aldi
750g
$6.49
86.5c / 100g
16.5c less per 100g
Add to cart
Chicken & Bacon Macaroni Cheese 1.1kg
at Aldi
1.1kg
$9.99
90.8c / 100g
12.2c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$10.30
Add from Woolies
Viewing
$10.30
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Woolworths
Size
1kg
Store brand
Woolworths
Short Cut Bacon 1kg
at Aldi
1kg
$9.99
99.9c / 100g
3.1c less per 100g
Add to cart
Middle Bacon 1kg
at Aldi
1kg
$9.99
99.9c / 100g
3.1c less per 100g
Add to cart