Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Sunrice Microwave Basmati Rice Pouch Indian Aromatic Basmati Rice | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Sunrice Microwave Basmati Rice Pouch Indian Aromatic Basmati Rice
Pantry
Sunrice Microwave Basmati Rice Pouch Indian Aromatic Basmati Rice
450g · Sunrice
Woolworths
$3.95
87.8c / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$3.95
Lowest
$3.95
Highest
$3.95
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
120g
$2.92 / 100g
$3.50
125g
$2.80 / 100g
$3.50
125g
$2.24 / 100g
$2.80
125g
$2.80 / 100g
$3.50
250g
$1.20 / 100g
$3.00
450g
87.8c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Long Grain Rice 2kg
at Aldi
2kg
$3.59
18c / 100g
69.8c less per 100g
Add to cart
White Long Grain Rice
at Coles
1kg
$1.80
18c / 100g
69.8c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$3.95
Add from Woolies
Viewing
$3.95
Details
Aisle
Pantry
Brand
Sunrice
Size
450g
Store brand
No
White Long Grain Rice
at Coles
2kg
$3.60
18c / 100g
69.8c less per 100g
Add to cart
Special
Crown Basmati Rice
at Coles
5kg
$11.00
$14.00
22c / 100g
65.8c less per 100g
Add to cart