Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Saxa Picnic Pack Iodised Table Salt | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Saxa Picnic Pack Iodised Table Salt
Pantry
Saxa Picnic Pack Iodised Table Salt
125g · Saxa
Woolworths
$2.90
$2.32 / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$2.90
Lowest
$2.90
Highest
$2.90
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
125g
$2.32 / 100g
Viewing
$2.90
500g
58c / 100g
$2.90
750g
62.7c / 100g
$4.70
750g
62.7c / 100g
$4.70
1kg
27c / 100g
$2.70
2kg
18.3c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Cooking Salt
at Coles
2kg
$3.50
17.5c / 100g
$2.15 less per 100g
Add to cart
Table Salt
at Coles
1kg
$2.00
20c / 100g
$2.12 less per 100g
Add to cart
Woolworths
$2.90
Add from Woolies
$3.65
Details
Aisle
Pantry
Brand
Saxa
Size
125g
Store brand
No
Salt
at Coles
1kg
$2.20
22c / 100g
$2.10 less per 100g
Add to cart
Corn Kernels No Added Salt
at Coles
420g
$1.00
23.8c / 100g
$2.08 less per 100g
Add to cart