Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Ingham's Frozen Chicken Breast Tenders Original | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Frozen
/
Ingham's Frozen Chicken Breast Tenders Original
Frozen
Ingham's Frozen Chicken Breast Tenders Original
400g · Ingham's
Woolworths
$4.50
$5.50
$1.13 / 100g
Special
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$4.50
Lowest
$4.50
Highest
$4.50
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
400g
$1.13 / 100g
Viewing
$4.50
1kg
$1.30 / 100g
$13.00
1kg
$1.30 / 100g
$13.00
1.5kg
$1.00 / 100g
Best value per 100g
$15.00
1.5kg
$1.00 / 100g
$15.00
Details
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Chicken Breast Tenders Original Crumb 1kg
at Aldi
1kg
$8.49
84.9c / 100g
27.6c less per 100g
Add to cart
Chicken Breast Tenders Sweet Chilli 1kg
at Aldi
1kg
$8.49
84.9c / 100g
27.6c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$4.50
Add from Woolies
Aisle
Frozen
Brand
Ingham's
Size
400g
Store brand
No
Chicken Tenders
at Coles
1kg
$8.50
85c / 100g
27.5c less per 100g
Add to cart
Chicken Breast Tenders 400g
at Aldi
400g
$3.99
99.8c / 100g
12.8c less per 100g
Add to cart