Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Birds Eye Golden Crunch Shoestring Chips | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Frozen
/
Birds Eye Golden Crunch Shoestring Chips
Frozen
Birds Eye Golden Crunch Shoestring Chips
900g · Birds Eye
Woolworths
$6.20
68.9c / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$6.20
Lowest
$6.20
Highest
$6.20
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
140g
$1.79 / 100g
$2.50
600g
$1.07 / 100g
$6.40
600g
$1.07 / 100g
$6.40
600g
$1.07 / 100g
$6.40
750g
82.7c / 100g
$6.20
900g
68.9c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Crinkle Cut Chips 1kg
at Aldi
1kg
$2.99
29.9c / 100g
39c less per 100g
Add to cart
Frozen Straight Cut Chips 1kg
at Aldi
1kg
$2.99
29.9c / 100g
39c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$6.20
Add from Woolies
Viewing
$6.20
Details
Aisle
Frozen
Brand
Birds Eye
Size
900g
Store brand
No
Straight Cut Chips
at Coles
1kg
$3.15
31.5c / 100g
37.4c less per 100g
Add to cart
Crinkle Cut Chips
at Coles
1kg
$3.15
31.5c / 100g
37.4c less per 100g
Add to cart