Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Optimum Healthy Weight Dry Cat Food Chicken | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pet
/
Optimum Healthy Weight Dry Cat Food Chicken
Pet
Optimum Healthy Weight Dry Cat Food Chicken
1.4kg · Optimum
Woolworths
$17.20
$21.50
$1.23 / 100g
Special
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$17.20
Lowest
$17.20
Highest
$17.20
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
100g
$7.35 / 100g
$7.35
100g
$7.35 / 100g
$7.35
700g
71.4c / 100g
Best value per 100g
$5.00
1.4kg
$1.23 / 100g
Viewing
$17.20
2.5kg
92c / 100g
$23.00
3kg
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Dog Food Roll with Chicken 3kg
at Aldi
3kg
$5.79
19.3c / 100g
$1.04 less per 100g
Add to cart
Adult Dry Dog Food With Chicken
at Coles
8kg
$18.50
23.1c / 100g
99.7c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$17.20
Add from Woolies
76.7c / 100g
$23.00
Details
Aisle
Pet
Brand
Optimum
Size
1.4kg
Store brand
No
Adult Chilled Fresh Dog Food Roll Chicken & Rice
at Coles
3kg
$7.00
23.3c / 100g
99.5c less per 100g
Add to cart
Dog Food Loaf Chicken Rice & Vegetables
at Coles
1.2kg
$3.20
26.7c / 100g
96.2c less per 100g
Add to cart