Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Macro Whole Chicken Free Range | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Macro Whole Chicken Free Range
Meat & Seafood
Woolworths own brand
Macro Whole Chicken Free Range
2.25kg · Macro
Woolworths
$14.63
65c / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$14.63
Lowest
$14.63
Highest
$14.63
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
500g
$1.80 / 100g
$9.00
500g
$2.60 / 100g
$13.00
550g
$2.00 / 100g
$11.00
640g
$1.77 / 100g
$11.30
650g
$1.80 / 100g
$11.70
2.25kg
65c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Free Range Chicken Drumsticks per kg
at Aldi
1kg
$4.99
49.9c / 100g
15.1c less per 100g
Add to cart
Free Range RSPCA Approved Chicken Drumsticks
at Coles
1.4kg
$7.70
55c / 100g
10c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$14.63
Add from Woolies
Viewing
$14.63
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Macro
Size
2.25kg
Store brand
Woolworths
Free Range Fresh Whole Chicken per kg
at Aldi
1.7kg
$10.18
59.9c / 100g
5.1c less per 100g
Add to cart
RSPCA Approved Free Range Chicken Whole
at Coles
1.6kg
$10.40
65c / 100g
0c less per 100g
Add to cart