Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Woolworths Beef Short Ribs | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Woolworths Beef Short Ribs
Meat & Seafood
Woolworths own brand
Woolworths Beef Short Ribs
1.5kg · Woolworths
Woolworths
$48.00
$3.20 / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$48.00
Lowest
$48.00
Highest
$48.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
1.5kg
$3.20 / 100g
Viewing
$48.00
2kg
$1.90 / 100g
Best value per 100g
$38.00
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Woolworths
Size
1.5kg
Store brand
Woolworths
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Beef Ribs
at Coles
1.35kg
$20.25
$1.50 / 100g
$1.70 less per 100g
Add to cart
Special
Pork Spare Ribs
at Coles
950g
$15.20
$19.95
$1.60 / 100g
$1.60 less per 100g
Woolworths
$48.00
Add from Woolies
Add to cart
Pork Ribs per kg
at Aldi
800g
$13.59
$1.70 / 100g
$1.50 less per 100g
Add to cart
Pork Ribs BBQ
at Coles
1.2kg
$22.80
$1.90 / 100g
$1.30 less per 100g
Add to cart