Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Mashed Potato 1kg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Frozen
/
Mashed Potato 1kg
Frozen
Mashed Potato 1kg
1kg · SEASONS PRIDE
Aldi
$4.49
44.9c / 100g
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$4.49
Lowest
$4.49
Highest
$4.49
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
400g
$1.25 / 100g
$4.99
400g
$1.25 / 100g
$4.99
750g
39.9c / 100g
Best value per 100g
$2.99
750g
61.2c / 100g
$4.59
1kg
44.9c / 100g
Viewing
$4.49
Details
Aisle
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Bell Farms Potato Wedges
at Woolworths
750g
$3.15
42c / 100g
2.9c less per 100g
Add to cart
Superfries Frozen Potato Chips Shoestring
at Coles
900g
$3.90
43.3c / 100g
1.6c less per 100g
Add to cart
Aldi
$4.49
Add from Aldi
Frozen
Brand
SEASONS PRIDE
Size
1kg
Store brand
No
Superfries Frozen Potato Chips Straight Cut
at Coles
900g
$3.90
43.3c / 100g
1.6c less per 100g
Add to cart
Superfries Frozen Potato Chips Crinkle Cut
at Coles
900g
$3.90
43.3c / 100g
1.6c less per 100g
Add to cart