Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Apple Envy Red | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
/
Apple Envy Red
Fruit & Veg
Coles own brand
Apple Envy Red
200g · Coles
Coles
$1.50
75c / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$1.50
Lowest
$1.50
Highest
$1.50
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
75c / 100g
Viewing
$1.50
220g
89.1c / 100g
$1.96
250g
99.2c / 100g
$2.48
1kg
48c / 100g
$4.80
1kg
$1.49 / 100g
$14.90
2kg
30c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Woolworths Red Washed Potatoes Bag
at Woolworths
2kg
$6.00
30c / 100g
45c less per 100g
Add to cart
Washed Red Potatoes 2kg
at Aldi
2kg
$6.99
35c / 100g
40.1c less per 100g
Add to cart
Coles
$1.50
Add from Coles
$6.00
Details
Aisle
Fruit & Veg
Brand
Coles
Size
200g
Store brand
Coles
Red Apples 1kg
at Aldi
1kg
$3.69
36.9c / 100g
38.1c less per 100g
Add to cart
Washed Red Potatoes per kg
at Aldi
140g
$0.56
40c / 100g
35c less per 100g
Add to cart