Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Canola Oil | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Canola Oil
Pantry
Coles own brand
Canola Oil
2L · Coles
Coles
$6.00
$3.00 / L
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$6.00
Lowest
$6.00
Highest
$6.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
500ml
$18.00 / L
$9.00
750ml
$5.33 / L
$4.00
1L
$14.00 / L
$14.00
1L
$14.00 / L
$14.00
2L
$3.00 / L
Viewing
$6.00
4L
$2.98 / L
Best value per L
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per L.
Vegetable Oil 2L
at Aldi
2L
$5.49
$2.75 / L
25.5c less per L
Add to cart
Canola Oil 2L
at Aldi
2L
$5.49
$2.75 / L
25.5c less per L
Add to cart
Coles
$6.00
Add from Coles
$11.90
Details
Aisle
Pantry
Brand
Coles
Size
2L
Store brand
Coles
Woolworths Australian Canola Oil
at Woolworths
4L
$11.90
$2.98 / L
2.5c less per L
Add to cart
Woolworths Blended Vegetable Oil
at Woolworths
4L
$11.90
$2.98 / L
2.5c less per L
Add to cart