Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
79
100 g
814
Each
140
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Avocados 1kg
at Aldi
1kg
$7.99
79.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Eggplant per kg
at Aldi
500g
$4.00
80c / 100g
Only at one store
Add to cart
Showing 241–288 of 814
Previous 48
Next 48
Special
Stir Fry Thai Carrot Green Beans Broc, Baby Corn & Bamboo Shoots Frozen Mixed Veg
at Coles
500g
$4.00
$5.00
80c / 100g
Only at one store
Add to cart
Minced Ginger
at Coles
1kg
$8.00
80c / 100g
Only at one store
Add to cart
Sliced Pickled Red Onions
at Coles
500g
$4.00
80c / 100g
Only at one store
Add to cart
Brown Pickled Onions
at Coles
500g
$4.00
80c / 100g
Only at one store
Add to cart
White Pickled Onions
at Coles
500g
$4.00
80c / 100g
Only at one store
Add to cart
Special
Whole Baby Cucumbers
at Coles
680g
$5.50
$6.85
80.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Iceberg Blend Salad Mix 300g
at Aldi
300g
$2.49
83c / 100g
Only at one store
Add to cart
Spinach & Ricotta Triangles 360g
at Aldi
360g
$2.99
83.1c / 100g
Only at one store
Add to cart
4 Pack Snack Fruit Pie Apples
at Coles
500g
$4.20
84c / 100g
Only at one store
Add to cart
Garlic Aioli
at Coles
350g
$2.95
84.3c / 100g
Only at one store
Add to cart
Jazz Apples Prepacked
at Coles
1kg
$8.50
85c / 100g
Only at one store
Add to cart
Special
Garlic & Herb Flatbreads
at Coles
510g
$4.50
$7.00
88.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Organic Japnut Pumpkin
at Coles
700g
$6.20
88.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Jazz Apples
at Coles
160g
$1.42
88.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pineapple Slices In Syrup
at Coles
439g
$3.90
88.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pineapple Chunks In Syrup
at Coles
439g
$3.90
88.8c / 100g
Cheapest of 2 shops
Add to cart
Gourmet Field Tomatoes
at Coles
1kg
$8.90
89c / 100g
Only at one store
Add to cart
Royal Gala Apples
at Coles
1kg
$8.90
89c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pink Lady Apple
at Coles
1kg
$8.90
89c / 100g
Only at one store
Add to cart
Red Capsicum Loose
at Coles
220g
$1.96
89.1c / 100g
Only at one store
Add to cart
Yellow Capsicum
at Coles
220g
$1.96
89.1c / 100g
Only at one store
Add to cart
Tomatoes Gourmet
at Coles
130g
$1.16
89.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Truss Tomatoes 500g
at Aldi
500g
$4.49
89.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Frozen Baby Peas
at Coles
500g
$4.50
90c / 100g
Only at one store
Add to cart
Vine Ripened Tomatoes
at Coles
500g
$4.50
90c / 100g
Only at one store
Add to cart
Onions Cocktail White
at Coles
550g
$5.00
90.9c / 100g
Only at one store
Add to cart
Whole Baby Beetroot
at Coles
415g
$3.85
92.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Special
Old Style Pickled Onions
at Coles
500g
$4.65
$5.25
93c / 100g
Only at one store
Add to cart
Grilled Mediterranean Style Vegetables
at Coles
750g
$7.00
93.3c / 100g
Only at one store
Add to cart
Roma Tomatoes 480g
at Aldi
480g
$4.49
93.5c / 100g
Only at one store
Add to cart
Sundried Tomato Strips
at Coles
280g
$2.75
98.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Roma Tomatoes Loose
at Coles
70g
$0.69
98.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Grandma's Heirloom Tomatoes Black
at Coles
200g
$1.98
99c / 100g
Only at one store
Add to cart
Grandma's Heirloom Tomatoes Yellow
at Coles
300g
$2.97
99c / 100g
Only at one store
Add to cart
Grandma's Heirloom Tomatoes Red
at Coles
250g
$2.48
99.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Shredded Iceberg Lettuce 200g
at Aldi
200g
$1.99
99.5c / 100g
Only at one store
Add to cart
Prepacked Beetroot 250g
at Aldi
250g
$2.49
99.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Zucchini 500g
at Aldi
500g
$4.99
99.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Cucumbers 500g
at Aldi
500g
$4.99
99.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Gold Kiwifruit per kg
at Aldi
150g
$1.50
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Beetroot Prepacked
at Coles
250g
$2.50
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Australian Diced Butternut Pumpkin
at Coles
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Australian Spinach
at Coles
400g
$4.00
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Salad Blend Iceberg & Cos
at Coles
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Potato Starch
at Coles
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Cheapest of 2 shops
Add to cart
Sour Watermelon Slices
at Coles
150g
$1.50
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles