Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Tomatoes Gourmet | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
/
Tomatoes Gourmet
Fruit & Veg
Coles own brand
Tomatoes Gourmet
130g · Coles
Coles
$1.16
89.2c / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$1.16
Lowest
$1.16
Highest
$1.16
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
130g
89.2c / 100g
Viewing
$1.16
200g
$1.75 / 100g
$3.50
200g
$1.60 / 100g
$3.20
250g
$1.48 / 100g
$3.70
500g
90c / 100g
$4.50
1kg
89c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Italian Diced Tomatoes 400g
at Aldi
400g
$0.95
23.8c / 100g
65.5c less per 100g
Add to cart
Woolworths Essentials Diced Tomatoes
at Woolworths
400g
$0.95
23.8c / 100g
65.5c less per 100g
Add to cart
Coles
$1.16
Add from Coles
$8.90
Details
Aisle
Fruit & Veg
Brand
Coles
Size
130g
Store brand
Coles
Woolworths Diced Italian Tomatoes
at Woolworths
800g
$2.00
25c / 100g
64.2c less per 100g
Add to cart
Woolworths Diced Italian Tomatoes
at Woolworths
400g
$1.10
27.5c / 100g
61.7c less per 100g
Add to cart