Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
22
100 g
90
Each
22
Filters · 2
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Whole Peeled Tomatoes
400g
Special
$1.20
30c / 100g
was
$1.40
Add
Coles
Crushed Tomatoes
410g
Special
$1.40
34.1c / 100g
was
$1.80
Showing 1–48 of 90
Next 42
Add
Coles
Diced Tomatoes
400g
Special
$1.40
35c / 100g
was
$1.80
Add
Coles
Kesar Mango Pulp
850g
Special
$3.15
37.1c / 100g
was
$4.00
Add
Coles
Polpa Finely Chopped Tomatoes
790g
Special
$3.40
43c / 100g
was
$4.30
Cheapest
Add
Coles
Crushed Garlic
1kg
Special
$4.40
44c / 100g
was
$5.50
Add
Coles
Crushed Ginger & Garlic
1kg
Special
$4.40
44c / 100g
was
$5.50
Add
Coles
Pub Style Potato Wedges
750g
Special
$3.60
48c / 100g
was
$6.00
Add
Coles
Peaches Sliced In Mango Nectar
825g
Special
$4.00
48.5c / 100g
was
$5.30
Add
Coles
Cucumber Sweet & Sour
680g
Special
$3.65
53.7c / 100g
was
$4.60
Add
Coles
Alphonso Mango Pulp
850g
Special
$4.95
58.2c / 100g
was
$5.95
Add
Coles
Potato Gnocchi Di Patate
500g
Special
$2.95
59c / 100g
was
$3.70
Add
Coles
Traditional Potato Gnocchi
500g
Special
$3.90
78c / 100g
was
$4.90
Add
Coles
Clusters Apple Crumble
750g
Special
$5.95
79.3c / 100g
was
$8.50
Add
Coles
Stir Fry Thai Carrot Green Beans Broc, Baby Corn & Bamboo Shoots Frozen Mixed Veg
500g
Special
$4.00
80c / 100g
was
$5.00
Add
Coles
Whole Baby Cucumbers
680g
Special
$5.50
80.9c / 100g
was
$6.85
Add
Coles
Garlic & Herb Flatbreads
510g
Special
$4.50
88.2c / 100g
was
$7.00
Add
Coles
Old Style Pickled Onions
500g
Special
$4.65
93c / 100g
was
$5.25
Add
Coles
Baby Cucumbers
350g
Special
$3.70
$1.06 / 100g
was
$4.60
Add
Coles
Baby Cucumber Chilli
350g
Special
$3.70
$1.06 / 100g
was
$4.60
Add
Coles
Transparent Soap With Natural Oils 3x125g
375g
Special
$4.00
$1.07 / 100g
was
$8.00
Add
Coles
Original Ginger Marmalade
365g
Special
$4.50
$1.23 / 100g
was
$5.00
Add
Coles
Garlic Roti
270g
Special
$3.50
$1.30 / 100g
was
$4.00
Add
Coles
Ricotta & Spinach Tortellini
600g
Special
$9.00
$1.50 / 100g
was
$13.00
Add
Coles
Apple Blueberry Blackberry Oat Prebiotics 8+ Months
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Sweet Potato & Pumpkin Pouch
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Banana Blueberry & Quinoa
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Pear Banana & Apple 6+ Months
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Apple- Banana & Mango 6+ Months Pouch
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Banana & Apple Pouch 4+ Months
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Stage 1 Carrot & Sweetcorn
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Organic Garlic
220g
Special
$3.40
$1.55 / 100g
was
$4.30
Add
Coles
Semi Sundried Tomatoes
270g
Special
$4.20
$1.56 / 100g
was
$5.00
Add
Coles
Overnight Oat Sachets Strawberry & Vanilla Flavour
350g
Special
$5.50
$1.57 / 100g
was
$7.00
Add
Coles
Deluxe Mini Lemon Cheescake Mix
275g
Special
$4.40
$1.60 / 100g
was
$5.70
Add
Coles
Organic Ginger
210g
Special
$3.40
$1.62 / 100g
was
$4.30
Add
Coles
Buldak Spicy Ramen Habanero Lime 5 Pack
675g
Special
$11.00
$1.63 / 100g
was
$12.50
Add
Coles
Australian Orange Marmalade
300g
Special
$4.90
$1.63 / 100g
was
$6.50
Add
Coles
Little Smoothie Coconut Mango & Passionfruit Nas 1-5y
120g
Special
$2.00
$1.67 / 100g
was
$2.85
Add
Coles
Smart Start Banana Blueberry & Spinach 12m+
120g
Special
$2.00
$1.67 / 100g
was
$2.85
Add
Coles
Strawberry Twisters
205g
Special
$3.50
$1.71 / 100g
was
$5.00
Add
Coles
Snack Time Sweet Corn With Charred Capsicum & Lime
70g
Special
$1.20
$1.71 / 100g
was
$1.60
Add
Coles
Lemon Bakewell Tarts 6 Pack
225g
Special
$3.90
$1.73 / 100g
was
$6.90
Add
Coles
Provital +10g Fibre Mixed Berry Fruit Snack Blend
150g
Special
$2.60
$1.73 / 100g
was
$3.20
Add
Coles
Caramelised Onion Hommus
220g
Special
$3.85
$1.75 / 100g
was
$5.50
Add
Coles
Grape Sherbert Crunch Stix
200g
Special
$3.50
$1.75 / 100g
was
$5.00
Add
Coles
Mussels Garlic
375g
Special
$6.75
$1.80 / 100g
was
$7.75
Add
Coles
Bag Fruit Pastilles
180g
Special
$3.50
$1.94 / 100g
was
$5.00
Add
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles