Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Meat & Seafood | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
Meat & Seafood
2,053 products · 317 on special
Coles:
1,039
Woolworths:
727
Aldi:
287
Loading savings in this aisle…
On special
317
Store brand
571
Priced per
Litre
4
100 g
989
Each
46
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,039
Woolworths
727
Aldi
287
Show only
On special
317
Store brand
571
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Convenience Meals Thai Green Curry Chicken
375g
$4.20
$1.12 / 100g
Add
Coles
Cornflour
300g
$3.40
$1.13 / 100g
Add
Coles
Showing 97–144 of 989
Previous 48
Next 48
Beechwood Smoked Leg Ham Portion
2.5kg
Special
$28.75
$1.15 / 100g
was
$31.25
Add
Coles
Free Range Organic Chicken Drumsticks
420g
$4.83
$1.15 / 100g
Add
Coles
North Indian Butter Chicken Kit
255g
Special
$2.95
$1.16 / 100g
was
$4.80
Add
Coles
Tuna Chunks in Springwater
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Tuna Tomato & Basil
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Spicy Chilli Tuna
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Tuna Zesty Vinaigrette
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Skinless Hot Dog
560g
$6.50
$1.16 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Mixed Portions Southern Fried
1.2kg
Special
$14.00
$1.17 / 100g
was
$16.00
Add
Coles
Chunk Style Tuna in Springwater
425g
Special
$5.00
$1.18 / 100g
was
$6.30
Add
Coles
Vegetables & Sausages
425g
$5.00
$1.18 / 100g
Add
Coles
Braised Steak & Onions
425g
$5.00
$1.18 / 100g
Add
Coles
The Original Beef Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Beef Garlic & Herb Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Chicken Sage And Thyme Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Pork Sausage
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Beef Chipolatas
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Pork Chipolatas
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Pork Luncheon Meat Round
397g
$4.70
$1.18 / 100g
Add
Coles
Tuna Chunks In Springwater
185g
$2.20
$1.19 / 100g
Add
Coles
Sausage Selection Pack
1kg
Special
$12.00
$1.20 / 100g
was
$16.00
Add
Coles
Regular Pork Mince
500g
$6.00
$1.20 / 100g
Add
Coles
Smoked Meaty Pork Leg Hock
1kg
$12.00
$1.20 / 100g
Add
Coles
Lamb Kidneys
350g
$4.20
$1.20 / 100g
Add
Coles
Tuna Smokey
95g
Special
$1.15
$1.21 / 100g
was
$1.25
Add
Coles
Beef Meatballs 35 Pack
700g
$8.50
$1.21 / 100g
Add
Coles
Fresh Ham & Cheese Tortellini
625g
Special
$7.70
$1.23 / 100g
was
$11.00
Add
Coles
Big Pack Value Beef Mince
2kg
$25.00
$1.25 / 100g
Add
Coles
BBQ Sausage
1kg
$12.50
$1.25 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Free Range Chicken Breast Large Pack
1.25kg
Special
$15.63
$1.25 / 100g
was
$16.88
Add
Coles
Tuna Sweet Chilli
95g
Special
$1.20
$1.26 / 100g
was
$1.35
Add
Coles
Premium Ham Luncheon Meat
340g
$4.30
$1.26 / 100g
Add
Coles
Deli Style White Corn Strips
500g
Special
$6.35
$1.27 / 100g
was
$7.50
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Mince
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Coles
Turkey Mince
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Coles
Halal Chicken Breast Fillets Large Pack
1.3kg
$16.90
$1.30 / 100g
Add
Coles
Boneless Pork Loin Roast
2kg
$26.00
$1.30 / 100g
Add
Coles
Chicken Boneless
800g
$10.40
$1.30 / 100g
Add
Coles
Pork Forequarter Cutlets
800g
Special
$10.50
$1.31 / 100g
was
$12.50
Add
Coles
Roast Pumpkin & Fetta
1.1kg
$14.50
$1.32 / 100g
Add
Coles
Lasagne With Angus Beef & Vegetables
1.6kg
$21.50
$1.34 / 100g
Add
Coles
Organic Whole Chicken
1.8kg
$24.30
$1.35 / 100g
Add
Coles
Pork Bones Smoked
500g
$6.75
$1.35 / 100g
Add
Coles
Yellowfin Tuna Chunks In Springwater
185g
$2.50
$1.35 / 100g
Add
Coles
Chicken Luncheon Meat
340g
Special
$4.60
$1.35 / 100g
was
$5.70
Add
Coles
Vegetable & Chicken Risotto
220g
Special
$3.00
$1.36 / 100g
was
$3.85
Add
Biggest savings in this aisle
Free Range Chicken Breast Bulk Pack per kg
$15.80
34% less than Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
$10.23
29% less than Coles
Wild Alaskan Pink Salmon
$10.60
28% less than Woolworths
Free Range Chicken Thigh Fillet Bulk Pack per kg
$17.66
26% less than Coles