Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pantry | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
Pantry
6,387 products · 1,168 on special
Coles:
3,281
Woolworths:
2,651
Aldi:
455
Loading savings in this aisle…
On special
1,168
Store brand
612
Priced per
Litre
530
100 g
3,099
Each
107
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
3,281
Woolworths
2,651
Aldi
455
Show only
On special
1,168
Store brand
612
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Sunflower Oil
at Coles
750ml
$4.00
$5.33 / L
Only at one store
Add to cart
Premium Soy Sauce
at Coles
1.75L
$9.50
$5.43 / L
Cheapest of 2 shops
Add to cart
Showing 97–144 of 530
Previous 48
Next 48
Real Stock Chicken
at Coles
500ml
$2.75
$5.50 / L
Only at one store
Add to cart
Real Stock Beef Stock
at Coles
500ml
$2.75
$5.50 / L
Only at one store
Add to cart
Real Stock Chicken Stock Salt Reduced
at Coles
500ml
$2.75
$5.50 / L
Only at one store
Add to cart
Real Stock Vegetable
at Coles
500ml
$2.75
$5.50 / L
Only at one store
Add to cart
Real Stock Fish
at Coles
500ml
$2.75
$5.50 / L
Only at one store
Add to cart
Coconut Milk
at Coles
1L
$5.50
$5.50 / L
Only at one store
Add to cart
Special
Aussie Farmers Tomato Sauce
at Coles
500ml
$2.90
$4.90
$5.80 / L
Cheapest of 2 shops
Add to cart
Special
Smokey Barbecue Sauce
at Coles
500ml
$2.90
$4.90
$5.80 / L
Only at one store
Add to cart
Special
Spicy Barbecue Wing Sauce
at Coles
500ml
$2.90
$4.90
$5.80 / L
Only at one store
Add to cart
Special
No Sugar Added Regular Strength
at Coles
500ml
$2.90
$4.20
$5.80 / L
Only at one store
Add to cart
Rice Bran Oil
at Coles
3L
$17.65
$5.88 / L
Cheapest of 2 shops
Add to cart
Squeezy Tomato Sauce
at Coles
920ml
$5.50
$5.98 / L
Only at one store
Add to cart
Sweet Soy Sauce 500ml
at Aldi
500ml
$2.99
$5.98 / L
Only at one store
Add to cart
Blended Vegetable Oil
at Coles
2L
$12.00
$6.00 / L
Only at one store
Add to cart
Canola Oil
at Coles
2L
$12.00
$6.00 / L
$3.50 less at Woolworths
Add to cart
Light Soy Sauce
at Coles
500ml
$3.00
$6.00 / L
Only at one store
Add to cart
Soy Sauce
at Coles
500ml
$3.00
$6.00 / L
Only at one store
Add to cart
Dark Soy Sauce
at Coles
500ml
$3.00
$6.00 / L
Only at one store
Add to cart
Mustard Oil
at Coles
1L
$6.00
$6.00 / L
Only at one store
Add to cart
Delicious Superior Light Soy Sauce
at Coles
500ml
$3.00
$6.00 / L
Only at one store
Add to cart
Tomato Ketchup Sauce Squeezy
at Coles
1L
$6.20
$6.20 / L
Only at one store
Add to cart
Rice Bran Oil 1L
at Aldi
1L
$6.29
$6.29 / L
Only at one store
Add to cart
Blended Vegetable Oil
at Coles
750ml
$4.80
$6.40 / L
Only at one store
Add to cart
Canola Oil
at Coles
750ml
$4.80
$6.40 / L
34% less per L at Woolworths
Add to cart
Organic Almond & Coconut Milk
at Coles
1L
$6.50
$6.50 / L
Only at one store
Add to cart
Special
Thai Sweet Chilli Sauce
at Coles
730ml
$4.80
$5.50
$6.58 / L
Only at one store
Add to cart
Organic Apple Cider Vinegar 500ml
at Aldi
500ml
$3.29
$6.58 / L
Only at one store
Add to cart
Light Soy Sauce
at Coles
500ml
$3.30
$6.60 / L
Only at one store
Add to cart
Chicken Broth
at Coles
411ml
$2.75
$6.69 / L
Only at one store
Add to cart
Apple Cider Vinegar
at Coles
500ml
$3.50
$7.00 / L
Only at one store
Add to cart
Rice Bran Oil
at Coles
500ml
$3.50
$7.00 / L
Only at one store
Add to cart
Rice Wine Vinegar
at Coles
500ml
$3.50
$7.00 / L
Only at one store
Add to cart
Sweet Chilli Sauce
at Coles
730ml
$5.20
$7.12 / L
Only at one store
Add to cart
Real Stock Chicken Stock
at Coles
250ml
$1.80
$7.20 / L
Only at one store
Add to cart
Real Stock Beef
at Coles
250ml
$1.80
$7.20 / L
Only at one store
Add to cart
Supreme Soy Sauce
at Coles
750ml
$5.40
$7.20 / L
$0.40 less at Woolworths
Add to cart
Special
Sugar Free 4x250ml
at Coles
1L
$7.20
$12.00
$7.20 / L
Only at one store
Add to cart
Oyster Sauce 300ml
at Aldi
300ml
$2.19
$7.30 / L
Only at one store
Add to cart
White Vinegar
at Coles
375ml
$2.80
$7.47 / L
Only at one store
Add to cart
Brown Malt Vinegar
at Coles
375ml
$2.80
$7.47 / L
Only at one store
Add to cart
Special
Natural Chicken Stock
at Coles
1L
$7.50
$9.00
$7.50 / L
Only at one store
Add to cart
Special
Natural Vegetable Stock
at Coles
1L
$7.50
$9.00
$7.50 / L
Only at one store
Add to cart
Special
Natural Beef Stock
at Coles
1L
$7.50
$9.00
$7.50 / L
Cheapest of 2 shops
Add to cart
Coconut Milk
at Coles
400ml
$3.00
$7.50 / L
Only at one store
Add to cart
Liquid Sugar Soap
at Coles
750ml
$5.65
$7.53 / L
Only at one store
Add to cart
Worcestershire sauce 250 ml
at Aldi
250ml
$1.89
$7.56 / L
Only at one store
Add to cart
Biggest savings in this aisle
Pasta Fettuccine 500g
$0.99
88% less than Coles
Premium Soy Sauce
$9.50
77% less than Woolworths
Gluten Free Spaghetti 500g
$2.49
61% less than Woolworths
Soy Sauce
$10.20
61% less than Woolworths