Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pantry | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
Pantry
6,387 products · 1,168 on special
Coles:
3,281
Woolworths:
2,651
Aldi:
455
Loading savings in this aisle…
On special
1,168
Store brand
612
Priced per
Litre
981
100 g
5,238
Each
168
Filters
Filters
Clear all
Stores
Coles
3,281
Woolworths
2,651
Aldi
455
Show only
On special
1,168
Store brand
612
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Balsamic Vinegar Of Modena
500ml
$2.50
$5.00 / L
Add
Coles
Rice Bran Oil
2L
$10.00
$5.00 / L
Add
Coles
Showing 145–192 of 981
Previous 48
Next 48
Italian Red Wine Vinegar
500ml
$2.50
$5.00 / L
Add
Coles
Italian White Wine Vinegar
500ml
$2.50
$5.00 / L
Add
Coles
Sunflower Oil
4L
$20.00
$5.00 / L
Add
Woolworths
MasterFoods Tomato Sauce
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
MasterFoods Barbecue Sauce
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
Woolworths Balsamic Vinegar
500ml
$2.50
$5.00 / L
Add
Woolworths
Woolworths Vinegar Red Wine
500ml
$2.50
$5.00 / L
Add
Woolworths
Woolworths Vinegar White Wine
500ml
$2.50
$5.00 / L
Add
Woolworths
Woolworths Sunflower Oil
2L
$10.00
$5.00 / L
Add
Woolworths
Pearl River Bridge Soy Sauce Mushroom
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$2.80
Add
Coles
Apple Cider Vinegar
750ml
Special
$3.80
$5.07 / L
was
$4.80
Cheapest
Add
Woolworths
Cornwell's White Vinegar White
750ml
$3.80
$5.07 / L
Add
Woolworths
Cornwell's Vinegar Malt
750ml
$3.80
$5.07 / L
Add
Coles
Chinkiang Vinegar
550ml
$2.80
$5.09 / L
Add
Woolworths
MasterFoods Reduced Salt & Sugar Tomato Sauce
475ml
Special
$2.50
$5.26 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
MasterFoods Barbecue Sauce Reduced Salt & Sugar
475ml
Special
$2.50
$5.26 / L
was
$4.20
Add
Coles
Canola Oil
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Coles
Sunflower Oil
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Woolworths Vegetable Oil
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Woolworths Canola Oil
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Woolworths Sunflower Oil
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Coles
Premium Soy Sauce
1.75L
$9.50
$5.43 / L
Cheapest
Add
Woolworths
Lee Kum Kee Soy Sauce Premium
1.75L
$9.50
$5.43 / L
Add
Coles
Real Stock Chicken
500ml
$2.75
$5.50 / L
Add
Coles
Real Stock Beef Stock
500ml
$2.75
$5.50 / L
Add
Coles
Real Stock Chicken Stock Salt Reduced
500ml
$2.75
$5.50 / L
Add
Coles
Real Stock Vegetable
500ml
$2.75
$5.50 / L
Add
Coles
Real Stock Fish
500ml
$2.75
$5.50 / L
Add
Coles
Coconut Milk
1L
$5.50
$5.50 / L
Add
Woolworths
Lantern Alley Light Soy Sauce
500ml
$2.80
$5.60 / L
Add
Woolworths
Lantern Alley Soy Sauce
500ml
$2.80
$5.60 / L
Add
Woolworths
Pandaroo Coconut Milk
400ml
$2.25
$5.63 / L
Add
Woolworths
Pandaroo Lite Coconut Milk
400ml
$2.25
$5.63 / L
Add
Coles
Aussie Farmers Tomato Sauce
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Cheapest
Add
Coles
Smokey Barbecue Sauce
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Coles
Spicy Barbecue Wing Sauce
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Coles
No Sugar Added Regular Strength
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
Ghost Energy Zero Sugar Warheads Sour Watermelon Can
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Woolworths
Ghost Energy Zero Sugar Grape Can
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Woolworths
Ghost Energy Zero Sugar Strawbango Can
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Coles
Rice Bran Oil
3L
$17.65
$5.88 / L
Cheapest
Add
Woolworths
Pearl River Bridge Soy Sauce Superior Light
500ml
Special
$2.95
$5.90 / L
was
$3.30
Add
Coles
Squeezy Tomato Sauce
920ml
$5.50
$5.98 / L
Add
Aldi
Sweet Soy Sauce 500ml
500ml
$2.99
$5.98 / L
Add
Coles
Blended Vegetable Oil
2L
$12.00
$6.00 / L
Add
Coles
Canola Oil
2L
$12.00
$6.00 / L
Add
Biggest savings in this aisle
Pasta Fettuccine 500g
$0.99
88% less than Coles
Premium Soy Sauce
$9.50
77% less than Woolworths
Gluten Free Spaghetti 500g
$2.49
61% less than Woolworths
Soy Sauce
$10.20
61% less than Woolworths