Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Classic Dark Roast Instant Coffee | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Drinks
/
Classic Dark Roast Instant Coffee
Coles
Aldi
Drinks
At 2 stores
Classic Dark Roast Instant Coffee
400g · Moccona
Cheapest at Aldi
$11.51 less than Coles · $6.50 / 100g
$25.99
Coles
This one
$37.50
$9.38 / 100g
Add from Coles
Aldi
Classic Dark Roast Instant Coffee 400g · 400g
$25.99
Price history
Coles
Coles
Aldi
Aldi
Now
$37.50
Lowest
$37.50
Highest
$37.50
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
$7.00 / 100g
Best value per 100g
$14.00
200g
$7.00 / 100g
$14.00
200g
$7.00 / 100g
$14.00
200g
$7.00 / 100g
$14.00
200g
$7.00 / 100g
$14.00
400g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Coffee-Mate 400g
at Aldi
400g
$4.49
$1.12 / 100g
$5.38 less per 100g
Add to cart
Coffee Beans Medium 1kg
at Aldi
1kg
$17.99
$1.80 / 100g
$4.70 less per 100g
Add to cart
Cheapest · Aldi
$25.99
Add from Aldi
$6.50 / 100g
Cheapest
Add from Aldi
Same product and pack size.
View on Coles ↗
$9.38 / 100g
Viewing
$37.50
Details
Aisle
Drinks
Brand
Moccona
Size
400g
Store brand
No
Coffee Beans Dark 1kg
at Aldi
1kg
$17.99
$1.80 / 100g
$4.70 less per 100g
Add to cart
Ground Coffee Dark Roast 500g
at Aldi
500g
$10.99
$2.20 / 100g
$4.30 less per 100g
Add to cart