Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Organic Plain Flour | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Organic Plain Flour
Coles
Woolworths
Pantry
At 2 stores
Coles own brand
Organic Plain Flour
1kg · Coles
Cheapest at Coles
$0.00 less than Coles · 47c / 100g
$4.70
Coles
This one
$4.70
47c / 100g
Cheapest
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$4.70
Lowest
$4.70
Highest
$4.70
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
300g
$2.57 / 100g
$7.70
500g
48c / 100g
$2.40
1kg
47c / 100g
Best value per 100g
Viewing
$4.70
Details
Aisle
Pantry
Brand
Coles
Size
1kg
Store brand
Coles
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Plain Flour 2kg
at Aldi
2kg
$2.39
12c / 100g
35.1c less per 100g
Add to cart
Self Raising Flour 2kg
at Aldi
2kg
$2.39
12c / 100g
35.1c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$4.70
Add from Coles
Macro Organic Plain Flour · 1kg
$4.70
47c / 100g
Add from Woolies
Similar product, same size.
View on Coles ↗
Woolworths Essentials Plain Flour
at Woolworths
2kg
$2.40
12c / 100g
35c less per 100g
Add to cart
Woolworths Essentials Self Raising Flour
at Woolworths
2kg
$2.40
12c / 100g
35c less per 100g
Add to cart