Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Sunflower Oil 1L | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Sunflower Oil 1L
Pantry
Sunflower Oil 1L
1L · PURE VITA
Aldi
$4.99
$4.99 / L
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$4.99
Lowest
$4.99
Highest
$4.99
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
1L
$4.99 / L
Viewing
$4.99
2L
$2.75 / L
Best value per L
$5.49
2L
$2.75 / L
$5.49
Details
Aisle
Pantry
Brand
PURE VITA
Size
1L
Store brand
No
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per L.
Canola Oil
at Coles
4L
$11.90
$2.98 / L
$2.02 less per L
Add to cart
Woolworths Australian Canola Oil
at Woolworths
4L
$11.90
$2.98 / L
$2.02 less per L
Add to cart
Aldi
$4.99
Add from Aldi
Woolworths Blended Vegetable Oil
at Woolworths
4L
$11.90
$2.98 / L
$2.02 less per L
Add to cart
Canola Oil
at Coles
2L
$6.00
$3.00 / L
$1.99 less per L
Add to cart