Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Apple Sauce 250g | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Apple Sauce 250g
Coles
Aldi
Pantry
At 2 stores
Apple Sauce 250g
250g · THREE THREES
Cheapest at Aldi
$0.46 less than Coles · $1.08 / 100g
$2.69
Coles
Apple Sauce · 250g
$3.15
$1.26 / 100g
Add from Coles
Aldi
This one
$2.69
$1.08 / 100g
Price history
Coles
Coles
Aldi
Aldi
Now
$2.69
Lowest
$2.69
Highest
$2.69
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Details
Aisle
Pantry
Brand
THREE THREES
Size
250g
Store brand
No
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Simply Spaghetti In Tomato Sauce
at Coles
410g
$0.90
22c / 100g
85.6c less per 100g
Add to cart
Baked Beans In Tomato Sauce
at Coles
420g
$1.10
26.2c / 100g
81.4c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Aldi
$2.69
Add from Aldi
Cheapest
Add from Aldi
Same product and pack size.
View on Aldi ↗
Italian Passata Sauce
at Coles
700g
$2.00
28.6c / 100g
79c less per 100g
Add to cart
Italian Passata Sauce With Basil
at Coles
700g
$2.10
30c / 100g
77.6c less per 100g
Add to cart