Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Dry Roasted Almonds | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Snacks & Confectionery
/
Dry Roasted Almonds
Snacks & Confectionery
Coles own brand
Dry Roasted Almonds
350g · Coles
Coles
$7.55
$2.16 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$7.55
Lowest
$7.55
Highest
$7.55
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
350g
$2.16 / 100g
Viewing
$7.55
400g
$1.88 / 100g
Best value per 100g
$7.50
400g
$1.88 / 100g
$7.50
400g
$1.88 / 100g
$7.50
750g
$2.00 / 100g
$15.00
750g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Natural Almonds 750g
at Aldi
750g
$12.49
$1.67 / 100g
49.2c less per 100g
Add to cart
Dry Roasted Almonds 400g
at Aldi
400g
$7.29
$1.82 / 100g
33.5c less per 100g
Add to cart
Coles
$7.55
Add from Coles
$2.00 / 100g
$15.00
Details
Aisle
Snacks & Confectionery
Brand
Coles
Size
350g
Store brand
Coles
Natural Almonds 250g
at Aldi
250g
$4.99
$2.00 / 100g
16.1c less per 100g
Add to cart
Woolworths Almonds Natural
at Woolworths
450g
$9.00
$2.00 / 100g
15.7c less per 100g
Add to cart