Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Crushed Peanuts | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Snacks & Confectionery
/
Crushed Peanuts
Snacks & Confectionery
Coles own brand
Crushed Peanuts
150g · Coles
Coles
$1.60
$1.07 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$1.60
Lowest
$1.60
Highest
$1.60
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
150g
$1.07 / 100g
Viewing
$1.60
250g
$1.76 / 100g
$4.40
375g
74.7c / 100g
Best value per 100g
$2.80
375g
74.7c / 100g
$2.80
375g
$1.12 / 100g
$4.20
400g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Roasted & Salted Peanuts 750g
at Aldi
750g
$4.99
66.5c / 100g
40.1c less per 100g
Add to cart
Salted Peanuts 375g
at Aldi
375g
$2.79
74.4c / 100g
32.3c less per 100g
Add to cart
Coles
$1.60
Add from Coles
$1.25 / 100g
$5.00
Details
Aisle
Snacks & Confectionery
Brand
Coles
Size
150g
Store brand
Coles
Woolworths Blanched Peanuts
at Woolworths
375g
$3.50
93.3c / 100g
13.3c less per 100g
Add to cart