Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Macro Organic Extra Lean Beef Mince | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Macro Organic Extra Lean Beef Mince
Meat & Seafood
Woolworths own brand
Macro Organic Extra Lean Beef Mince
500g · Macro
Woolworths
$16.50
$3.30 / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$16.50
Lowest
$16.50
Highest
$16.50
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250g
$1.96 / 100g
Best value per 100g
$4.90
450g
$2.28 / 100g
$10.25
500g
$3.30 / 100g
Viewing
$16.50
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Macro
Size
500g
Store brand
Woolworths
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
RSPCA Approved Chicken Breast Mince 1kg
at Aldi
1kg
$9.49
94.9c / 100g
$2.35 less per 100g
Add to cart
RSPCA Approved Chicken Mince 500g
at Aldi
500g
$4.99
99.8c / 100g
$2.30 less per 100g
Add to cart
Woolworths
$16.50
Add from Woolies
Pork Mince 800g
at Aldi
800g
$7.99
99.9c / 100g
$2.30 less per 100g
Add to cart
Sausage Mince
at Coles
500g
$5.50
$1.10 / 100g
$2.20 less per 100g
Add to cart