Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Devondale Butter Block Unsalted | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
/
Devondale Butter Block Unsalted
Coles
Woolworths
Dairy & Eggs
At 2 stores
Devondale Butter Block Unsalted
500g · Devondale
Cheapest at Woolworths
11% less per 100g than Coles · $1.86 / 100g
$9.30
Coles
Butter Block Unsalted · 250g
$5.20
$5.80
$2.08 / 100g
Special
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$9.30
Lowest
$9.30
Highest
$9.30
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250g
$2.08 / 100g
$5.20
500g
$1.86 / 100g
Best value per 100g
Viewing
$9.30
Details
Aisle
Dairy & Eggs
Brand
Devondale
Size
500g
Store brand
No
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Unsalted Butter 500g
at Aldi
500g
$6.99
$1.40 / 100g
46.2c less per 100g
Add to cart
Unsalted Butter 250g
at Aldi
250g
$3.99
$1.60 / 100g
26.4c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Woolworths
$9.30
Add from Woolies
This one
$9.30
$1.86 / 100g
Cheapest
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
Unsalted Butter
at Coles
250g
$4.50
$1.80 / 100g
6c less per 100g
Add to cart