Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Mutti Sugo Semplice Pasta Sauce Basil | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Mutti Sugo Semplice Pasta Sauce Basil
Coles
Woolworths
Pantry
At 2 stores
Mutti Sugo Semplice Pasta Sauce Basil
400g · Mutti
Cheapest at Coles
$1.00 less than Woolworths · 95c / 100g
$3.80
Coles
Sugo Semplice Pasta Sauce Basil · 400g
$3.80
$4.80
95c / 100g
Cheapest
Special
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$4.80
Lowest
$4.80
Highest
$4.80
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
400g
$1.20 / 100g
Viewing
$4.80
700g
54.3c / 100g
Best value per 100g
$3.80
Details
Aisle
Pantry
Brand
Mutti
Size
400g
Store brand
No
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Italian Passata Sauce With Basil
at Coles
700g
$2.10
30c / 100g
65c less per 100g
Add to cart
Pasta Sauce Classic Tomato & Basil Jar
at Coles
600g
$2.50
41.7c / 100g
53.3c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$3.80
Add from Coles
This one
$4.80
$1.20 / 100g
Add from Woolies
Same product and pack size.
View on Woolworths ↗
Premium Basilico Pasta Sauce 500g
at Aldi
500g
$2.49
49.8c / 100g
45.2c less per 100g
Add to cart
Organic Basil & Garlic Pasta Sauce 500g
at Aldi
500g
$2.49
49.8c / 100g
45.2c less per 100g
Add to cart