Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Middle Bacon | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Middle Bacon
Coles
Woolworths
Meat & Seafood
At 2 stores
Middle Bacon
750g · Primo
Cheapest at Coles
$0.00 less than Coles · $1.67 / 100g
$12.50
Coles
This one
$12.50
$16.80
$1.67 / 100g
Cheapest
Special
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$12.50
Lowest
$12.50
Highest
$12.50
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
175g
$3.89 / 100g
$6.80
200g
$3.40 / 100g
$6.80
200g
$3.50 / 100g
$7.00
250g
$2.72 / 100g
$6.80
300g
$1.67 / 100g
Best value per 100g
$5.00
750g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Cooking Bacon 750g
at Aldi
750g
$6.49
86.5c / 100g
80.1c less per 100g
Add to cart
Chicken & Bacon Macaroni Cheese 1.1kg
at Aldi
1.1kg
$9.99
90.8c / 100g
75.8c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$12.50
Add from Coles
Primo Middle Bacon · 750g
$12.50
$16.80
$1.67 / 100g
Special
Add from Woolies
Same product and pack size.
View on Coles ↗
$1.67 / 100g
Viewing
$12.50
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Primo
Size
750g
Store brand
No
Short Cut Bacon 1kg
at Aldi
1kg
$9.99
99.9c / 100g
66.8c less per 100g
Add to cart
Middle Bacon 1kg
at Aldi
1kg
$9.99
99.9c / 100g
66.8c less per 100g
Add to cart