Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Woolworths Australian White Medium Grain Rice | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Woolworths Australian White Medium Grain Rice
Coles
Woolworths
Pantry
At 2 stores
Woolworths own brand
Woolworths Australian White Medium Grain Rice
1kg · Woolworths
Cheapest at Woolworths
18% less per 100g than Coles · 30c / 100g
$3.00
Coles
Australian Medium Grain White Rice · 2kg
$7.30
36.5c / 100g
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$3.00
Lowest
$3.00
Highest
$3.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
125g
$1.76 / 100g
$2.20
250g
66c / 100g
$1.65
250g
66c / 100g
$1.65
250g
66c / 100g
$1.65
250g
66c / 100g
$1.65
1kg
30c / 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Long Grain Rice 2kg
at Aldi
2kg
$3.59
18c / 100g
12.1c less per 100g
Add to cart
White Long Grain Rice
at Coles
1kg
$1.80
18c / 100g
12c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Woolworths
$3.00
Add from Woolies
This one
$3.00
30c / 100g
Cheapest
Add from Woolies
Similar product, different size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
Best value per 100g
Viewing
$3.00
Details
Aisle
Pantry
Brand
Woolworths
Size
1kg
Store brand
Woolworths
White Long Grain Rice
at Coles
2kg
$3.60
18c / 100g
12c less per 100g
Add to cart
Special
Crown Basmati Rice
at Coles
5kg
$11.00
$14.00
22c / 100g
8c less per 100g
Add to cart