Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Tasty Shredded Cheese 700g | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
/
Tasty Shredded Cheese 700g
Dairy & Eggs
Tasty Shredded Cheese 700g
700g · WESTACRE DAIRY
Aldi
$7.69
$1.10 / 100g
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$7.69
Lowest
$7.69
Highest
$7.69
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250g
$1.80 / 100g
$4.49
250g
$2.00 / 100g
$4.99
500g
$1.20 / 100g
$5.99
500g
$1.20 / 100g
$5.99
500g
$1.36 / 100g
$6.79
700g
$1.10 / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Cauliflower Cheese Bake
at Coles
800g
$6.60
82.5c / 100g
27.4c less per 100g
Add to cart
Hillview Original Cheese Slices
at Woolworths
432g
$3.80
88c / 100g
21.9c less per 100g
Add to cart
Aldi
$7.69
Add from Aldi
Viewing
$7.69
Details
Aisle
Dairy & Eggs
Brand
WESTACRE DAIRY
Size
700g
Store brand
No
Hillview Light Cheese Slices
at Woolworths
432g
$3.80
88c / 100g
21.9c less per 100g
Add to cart
Cheddar Cheese Block
at Coles
1kg
$9.30
93c / 100g
16.9c less per 100g
Add to cart