Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Shredded Tasty Cheese 500g | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
/
Shredded Tasty Cheese 500g
Dairy & Eggs
Shredded Tasty Cheese 500g
500g · WESTACRE DAIRY
Aldi
$6.79
$1.36 / 100g
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$6.79
Lowest
$6.79
Highest
$6.79
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250g
$1.80 / 100g
$4.49
250g
$2.00 / 100g
$4.99
250g
$2.00 / 100g
$4.99
250g
$1.92 / 100g
$4.79
500g
$1.36 / 100g
Viewing
$6.79
700g
$1.10 / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Cauliflower Cheese Bake
at Coles
800g
$6.60
82.5c / 100g
53.3c less per 100g
Add to cart
Hillview Original Cheese Slices
at Woolworths
432g
$3.80
88c / 100g
47.8c less per 100g
Add to cart
Aldi
$6.79
Add from Aldi
$7.69
Details
Aisle
Dairy & Eggs
Brand
WESTACRE DAIRY
Size
500g
Store brand
No
Hillview Light Cheese Slices
at Woolworths
432g
$3.80
88c / 100g
47.8c less per 100g
Add to cart
Cheddar Cheese Block
at Coles
1kg
$9.30
93c / 100g
42.8c less per 100g
Add to cart