Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Organic Extra Virgin Olive Oil | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Organic Extra Virgin Olive Oil
Coles
Woolworths
Aldi
Pantry
At 3 stores
Organic Extra Virgin Olive Oil
1L · La Espanola
Cheapest at Aldi
54% less per L than Woolworths · $15.98 / L
$7.99
Coles
This one
$28.00
$28.00 / L
Add from Coles
Woolworths
Monini Organic Extra Virgin Olive Oil · 500ml
$17.50
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Aldi
Aldi
Now
$28.00
Lowest
$28.00
Highest
$28.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200ml
$30.00 / L
$6.00
500ml
$32.00 / L
$16.00
500ml
$32.00 / L
$16.00
1L
$28.00 / L
Viewing
$28.00
3.78L
$10.58 / L
Best value per L
$40.00
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per L.
Vegetable Oil 2L
at Aldi
2L
$5.49
$2.75 / L
$13.23 less per L
Add to cart
Canola Oil 2L
at Aldi
2L
$5.49
$2.75 / L
$13.23 less per L
Add to cart
Cheapest · Aldi
$7.99
Add from Aldi
$35.00 / L
Add from Woolies
Aldi
Organic Extra Virgin Olive Oil 500ml · 500ml
$7.99
$15.98 / L
Cheapest
Add from Aldi
Similar product, different size. Compared per unit.
View on Coles ↗
4L
$13.75 / L
$55.00
Details
Aisle
Pantry
Brand
La Espanola
Size
1L
Store brand
No
Woolworths Australian Canola Oil
at Woolworths
4L
$11.90
$2.98 / L
$13.01 less per L
Add to cart
Woolworths Blended Vegetable Oil
at Woolworths
4L
$11.90
$2.98 / L
$13.01 less per L
Add to cart