Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Sunrice Australian Brown Rice Medium Grain | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Sunrice Australian Brown Rice Medium Grain
Coles
Woolworths
Pantry
At 2 stores
Sunrice Australian Brown Rice Medium Grain
2kg · Sunrice
Cheapest at Woolworths
13% less per 100g than Coles · 36.5c / 100g
$7.30
Coles
Australian Medium Grain Brown Rice · 5kg
$21.00
42c / 100g
Add from Coles
Woolworths
This one
$7.30
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$7.30
Lowest
$7.30
Highest
$7.30
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
120g
$2.92 / 100g
$3.50
125g
$2.80 / 100g
$3.50
125g
$2.24 / 100g
$2.80
125g
$2.80 / 100g
$3.50
250g
$1.20 / 100g
$3.00
2kg
36.5c / 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Long Grain Rice 2kg
at Aldi
2kg
$3.59
18c / 100g
18.6c less per 100g
Add to cart
White Long Grain Rice
at Coles
1kg
$1.80
18c / 100g
18.5c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Woolworths
$7.30
Add from Woolies
36.5c / 100g
Cheapest
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
Best value per 100g
Viewing
$7.30
Details
Aisle
Pantry
Brand
Sunrice
Size
2kg
Store brand
No
White Long Grain Rice
at Coles
2kg
$3.60
18c / 100g
18.5c less per 100g
Add to cart
Special
Crown Basmati Rice
at Coles
5kg
$11.00
$14.00
22c / 100g
14.5c less per 100g
Add to cart