Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Peters Light & Creamy Classic Vanilla Ice Cream | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Frozen
/
Peters Light & Creamy Classic Vanilla Ice Cream
Frozen
Peters Light & Creamy Classic Vanilla Ice Cream
1.8L · Peters
Woolworths
$6.50
$3.61 / L
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$6.50
Lowest
$6.50
Highest
$6.50
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
475ml
$12.42 / L
$5.90
1.5L
$9.33 / L
$14.00
1.8L
$3.61 / L
Viewing
$6.50
2L
$2.98 / L
Best value per L
$5.95
2L
$2.98 / L
$5.95
Details
Aisle
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per L.
Vanilla Reduced Fat Ice Cream 4L
at Aldi
4L
$6.99
$1.75 / L
$1.86 less per L
Add to cart
Silver Scoop Creamy Vanilla 2L
at Aldi
2L
$5.00
$2.50 / L
$1.11 less per L
Add to cart
Woolworths
$6.50
Add from Woolies
Frozen
Brand
Peters
Size
1.8L
Store brand
No
Silver Scoop Cookies & Cream 2L
at Aldi
2L
$5.00
$2.50 / L
$1.11 less per L
Add to cart
Original Vanilla Ice Cream
at Coles
4L
$10.90
$2.73 / L
88.6c less per L
Add to cart