Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Remedy Kombucha Ginger Lemon | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Drinks
/
Remedy Kombucha Ginger Lemon
Coles
Woolworths
Drinks
At 2 stores
Remedy Kombucha Ginger Lemon
1.25L · Remedy
Cheapest at Woolworths
32% less per L than Coles · $4.76 / L
$5.95
Coles
Kombucha Ginger & Lemon · 750ml
$5.25
$7.00 / L
Add from Coles
Woolworths
This one
$5.95
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$5.95
Lowest
$5.95
Highest
$5.95
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250ml
$27.60 / L
$6.90
330ml
$13.03 / L
$4.30
330ml
$8.94 / L
$2.95
330ml
$8.94 / L
$2.95
750ml
$7.00 / L
$5.25
1.25L
$4.76 / L
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per L.
Dry Ginger Ale 1.25L
at Aldi
1.25L
$1.09
87.2c / L
$3.89 less per L
Add to cart
Mixer Dry Ginger Ale
at Coles
1.25L
$1.15
92c / L
$3.84 less per L
Add to cart
Cheapest · Woolworths
$5.95
Add from Woolies
$4.76 / L
Cheapest
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
Best value per L
Viewing
$5.95
Details
Aisle
Drinks
Brand
Remedy
Size
1.25L
Store brand
No
Mixer No Sugar Diet Dry Ginger Ale
at Coles
1.25L
$1.15
92c / L
$3.84 less per L
Add to cart
Olde Stoney Ginger Beer Soft Drink Bottle
at Coles
1.25L
$1.80
$1.44 / L
$3.32 less per L
Add to cart