Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Household & Personal Care
/
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo
Coles
Woolworths
Household & Personal Care
At 2 stores
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo
850ml · Head & Shoulders
Cheapest at Woolworths
59% less per L than Coles · $15.29 / L
$13.00
Coles
Clean & Balanced Shampoo · 80ml
$3.00
$37.50 / L
Add from Coles
Woolworths
This one
$13.00
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$13.00
Lowest
$13.00
Highest
$13.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
350ml
$42.86 / L
$15.00
400ml
$37.50 / L
$15.00
400ml
$37.50 / L
$15.00
750ml
$36.00 / L
$27.00
750ml
$36.00 / L
$27.00
850ml
$15.29 / L
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per L.
Assorted Shampoo or Conditioner 1L
at Aldi
1L
$3.29
$3.29 / L
$12.00 less per L
Add to cart
Fruits Apple Shampoo
at Coles
1L
$3.90
$3.90 / L
$11.39 less per L
Add to cart
Cheapest · Woolworths
$13.00
Add from Woolies
$15.29 / L
Cheapest
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
Best value per L
Viewing
$13.00
Details
Aisle
Household & Personal Care
Brand
Head & Shoulders
Size
850ml
Store brand
No
Fruits Apple Fresh Shampoo
at Coles
500ml
$2.20
$4.40 / L
$10.89 less per L
Add to cart
Fruits Wild Berry Shampoo
at Coles
500ml
$2.20
$4.40 / L
$10.89 less per L
Add to cart