Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Head & Shoulders 72Hr Itch Defense Shampoo | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Household & Personal Care
/
Head & Shoulders 72Hr Itch Defense Shampoo
Household & Personal Care
Head & Shoulders 72Hr Itch Defense Shampoo
345ml · Head & Shoulders
Woolworths
$8.00
$16.00
$23.19 / L
Special
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$8.00
Lowest
$8.00
Highest
$8.00
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
345ml
$23.19 / L
Viewing
$8.00
350ml
$42.86 / L
$15.00
750ml
$36.00 / L
$27.00
850ml
$15.29 / L
Best value per L
$13.00
850ml
$15.29 / L
$13.00
850ml
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per L.
Assorted Shampoo or Conditioner 1L
at Aldi
1L
$3.29
$3.29 / L
$19.90 less per L
Add to cart
Fruits Apple Shampoo
at Coles
1L
$3.90
$3.90 / L
$19.29 less per L
Add to cart
Woolworths
$8.00
Add from Woolies
$15.29 / L
$13.00
Details
Aisle
Household & Personal Care
Brand
Head & Shoulders
Size
345ml
Store brand
No
Fruits Apple Fresh Shampoo
at Coles
500ml
$2.20
$4.40 / L
$18.79 less per L
Add to cart
Fruits Wild Berry Shampoo
at Coles
500ml
$2.20
$4.40 / L
$18.79 less per L
Add to cart