Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Carrots | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
/
Carrots
Coles
Woolworths
Aldi
Fruit & Veg
At 3 stores
Coles own brand
Carrots
1kg · Coles
Cheapest at Coles
19% less per 100g than Aldi · 17c / 100g
$1.70
Coles
This one
$1.70
17c / 100g
Cheapest
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Aldi
Aldi
Now
$1.70
Lowest
$1.70
Highest
$1.70
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
170g
25.9c / 100g
$0.44
250g
$1.20 / 100g
$3.00
420g
42.9c / 100g
$1.80
500g
38c / 100g
$1.90
1kg
17c / 100g
Viewing
$1.70
1.5kg
Cheapest · Coles
$1.70
Add from Coles
The Odd Bunch Carrots · 1.5kg
$2.80
18.7c / 100g
Add from Woolies
Aldi
Carrots 1kg · 1kg
$2.09
20.9c / 100g
Add from Aldi
Similar product, different size. Compared per unit.
View on Coles ↗
13.3c / 100g
Best value per 100g
$2.00
Details
Aisle
Fruit & Veg
Brand
Coles
Size
1kg
Store brand
Coles