Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pro Activ Margarine Spread Original | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Pro Activ Margarine Spread Original
Pantry
Pro Activ Margarine Spread Original
500g · Flora
Coles
$7.50
$10.00
$1.50 / 100g
Special
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$7.50
Lowest
$7.50
Highest
$7.50
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
500g
$1.50 / 100g
Viewing
$7.50
750g
$1.67 / 100g
$12.50
750g
$1.67 / 100g
$12.50
1kg
89.5c / 100g
Best value per 100g
$8.95
1kg
89.5c / 100g
$8.95
Details
Aisle
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Table Spread 1kg
at Aldi
1kg
$2.49
24.9c / 100g
$1.25 less per 100g
Add to cart
Woolworths Essentials Table Spread
at Woolworths
1kg
$2.70
27c / 100g
$1.23 less per 100g
Add to cart
Coles
$7.50
Add from Coles
Pantry
Brand
Flora
Size
500g
Store brand
No
Special
Woolworths Dairy Free Buttery Spread
at Woolworths
1kg
$3.60
$5.15
36c / 100g
$1.14 less per 100g
Add to cart
Caterers Buttery Spread 1kg
at Aldi
1kg
$4.39
43.9c / 100g
$1.06 less per 100g
Add to cart