Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Proactiv Margarine Spread Original | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Proactiv Margarine Spread Original
Coles
Woolworths
Pantry
At 2 stores
Proactiv Margarine Spread Original
750g · Flora
Cheapest at Coles
17% less per 100g than Woolworths · $1.67 / 100g
$12.50
Coles
This one
$12.50
$1.67 / 100g
Cheapest
Add from Coles
Woolworths
Flora Proactiv Margarine Spread Original · 500g
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$12.50
Lowest
$12.50
Highest
$12.50
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
500g
$1.50 / 100g
$7.50
500g
$1.50 / 100g
$7.50
500g
$1.50 / 100g
$7.50
500g
94c / 100g
Best value per 100g
$4.70
500g
94c / 100g
$4.70
750g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Table Spread 1kg
at Aldi
1kg
$2.49
24.9c / 100g
$1.42 less per 100g
Add to cart
Woolworths Essentials Table Spread
at Woolworths
1kg
$2.70
27c / 100g
$1.40 less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$12.50
Add from Coles
$10.00
$2.00 / 100g
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Coles ↗
$1.67 / 100g
Viewing
$12.50
Details
Aisle
Pantry
Brand
Flora
Size
750g
Store brand
No
Special
Woolworths Dairy Free Buttery Spread
at Woolworths
1kg
$3.60
$5.15
36c / 100g
$1.31 less per 100g
Add to cart
Caterers Buttery Spread 1kg
at Aldi
1kg
$4.39
43.9c / 100g
$1.23 less per 100g
Add to cart