Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Classic Hommus Dip | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Snacks & Confectionery
/
Classic Hommus Dip
Coles
Woolworths
Snacks & Confectionery
At 2 stores
Classic Hommus Dip
1kg · Obela
Cheapest at Coles
44% less per 100g than Woolworths · 80c / 100g
$8.00
Coles
This one
$8.00
80c / 100g
Cheapest
Add from Coles
Woolworths
Obela Classic Hommus Dip · 400g
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$8.00
Lowest
$8.00
Highest
$8.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
220g
$2.86 / 100g
$6.30
220g
$1.75 / 100g
$3.85
220g
$1.75 / 100g
$3.85
220g
$1.75 / 100g
$3.85
400g
$1.43 / 100g
$5.70
1kg
80c / 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Green Leaf Hummus Tahina Dip
at Woolworths
400g
$2.25
56.3c / 100g
23.8c less per 100g
Add to cart
Hommus Dip 1kg
at Aldi
1kg
$5.79
57.9c / 100g
22.1c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$8.00
Add from Coles
$5.70
$1.43 / 100g
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Coles ↗
Best value per 100g
Viewing
$8.00
Details
Aisle
Snacks & Confectionery
Brand
Obela
Size
1kg
Store brand
No
Salsa Dip Medium 300g
at Aldi
300g
$1.79
59.7c / 100g
20.3c less per 100g
Add to cart
Salsa Dip Mild 300g
at Aldi
300g
$1.79
59.7c / 100g
20.3c less per 100g
Add to cart